4 powody, dla których warto wybrać smycz-szelki dla dziecka

4 powody, dla których warto wybrać smycz-szelki dla dziecka

Smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczce lub do nauki chodzenia to jeden z gadżetów, który cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców. Mimo to wciąż pojawiają się wątpliwości, czy na pewno jest to dobry pomysł. Poniżej znajdziesz 4 powody, dla których warto wybrać szelki dla dziecka! 

Spis treści:

 

Szelki dla dziecka do nauki chodzenia

Na początku warto zaznaczyć, że szelki dla dziecka można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich służy do nauki chodzenia. Jest przeznaczony dla maluszków, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poruszaniem się na własnych nóżkach. Dzięki temu możesz zagwarantować dziecku asekurację podczas stawiania pierwszych kroków. Szelki do nauki chodzenia są specyficznym rodzajem chodzika.

Szelki do nauki chodzenia wyróżniają się przede bezpiecznym mocowaniem w pasie oraz kroku. Dzięki temu maluszek nie odczuwa dyskomfortu. Możliwość regulacji pozwala wyeliminować ryzyko nieprzyjemnego ucisku. Szelki dla dziecka do nauki chodzenia ułatwiają utrzymanie równowagi maluszkowi. Jest to niezbędne wsparcie oraz komfortowa alternatywa dla trzymania dziecka za rękę.

szelki dla dziecka do nauki chodzenia

Źródło:Smyk, https://www.smyk.com/p/abakus-baby-szelki-do-nauki-chodzenia-czarny-i5823198

 

Smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczce

Drugim rodzajem jest gadżet smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczce. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku starszych maluchów, które potrafią już chodzić i nierzadko są bardzo aktywne. Bardzo często zdarza się, że dzieci po prostu uwielbiają uciekać przed swoimi rodzicami. Dotyczy to zwłaszcza maluszków, które przechodzą okres “buntu”.

Należy jednak podkreślić, że smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczce nie mają na celu ograniczenia wolności maluszka. Są stworzone po to, by zapewnić bezpieczeństwo zwłaszcza w miejscach potencjalnego zagrożenia. Smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczce sprawdzą się nie tylko w przypadku kobiet w ciąży, starszych opiekunów, ale także każdego rodzica

szelki bezpieczeństwa dla dzieci

Źródło: Smyk, https://www.smyk.com/p/trunki-leeroy-szelki-bezpieczenstwa-i5797174

 

Dlaczego warto kupić szelki dla dziecka? Poniżej znajdziesz 4 powody!

 

Powód 1: Szelki dla dziecka: bezpieczny maluch i spokojny rodzic

Pierwszy powód, dla którego warto wybrać szelki dla dziecka, jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak wspomnieliśmy, maluszki lubią się ruszać, poznawać świat. Trudno wytłumaczyć takiemu dziecku, że nie wolno odchodzić od rodziców. Jeżeli obawiasz się o bezpieczeństwo maluszka, szelki dla dziecka pozwolą Ci zachować spokój i zapewnić mu odpowiednią ochronę.

Jeżeli zdecydujesz się na szelki dla dziecka do nauki chodzenia, zyskujesz komfort psychiczny. Nie musisz obawiać się, że maluszek zrobi sobie krzywdę. Dodatkowo ułatwisz mu utrzymanie równowagi. Bezpieczne mocowanie zapewnia dziecku również wygodę. Odpowiednio wyprofilowana uprząż oraz uchwyt w pasie pomoże uniknąć dyskomfortu.

 

Powód 2: Stała kontrola, którą umożliwiają szelki-smycz dla dziecka

Szelki-smycz dla dziecka zagwarantuje Ci stałą kontrolę nad aktywnym maluszkiem. Może się zdarzyć, że Twoja pociecha zacznie się wyrywać na widok czegoś atrakcyjnego lub bliskiej osoby. Trudno przewidzieć pewne sytuacje, a pozorny spokój podczas spaceru może uśpić refleks i czujność. W takim przypadku nagłe szarpnięcie może umożliwić dziecku ucieczkę.

Jeżeli trzymasz malucha na szelkach, ograniczasz ryzyko ucieczki. Wkrótce dziecko nauczy się, że próby ucieczki będą w tym przypadku nieskuteczne. Mimo stałej kontroli gwarantujesz dziecko większą swobodę. Jak to możliwe?

 

STRONA Z PROMOCJAMI DLA DZIECI

 

Powód 3: Smycz-szelki dla dziecka – swoboda i większa samodzielność dla malucha

Smycz-szelki dla dziecka i swoboda mogą wydawać się przeciwieństwami. Nie ma jednak nic bardziej mylnego! Te gadżety pomogą Ci ze spokojem patrzeć na spacerujące w pobliżu dziecko. Tak naprawdę to maluszek może zdecydować o kierunkach oraz trasie spaceru. Smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczkom gwarantuje większy zasięg niż trzymanie za rękę.

Maluch nie musi również dostosować rytmu chodzenia do dłuższych kroków czy szybszego tempa rodziców. Możliwość dostosowania pasów oraz szelek sprawia, że nie będziesz krępować ruchów maluszka. Zwróćmy uwagę na ogromną różnice wzrostu. Trzymanie za rękę będzie w takim przypadku wiązało się z dyskomfortem dla maluszka lub rodzica. Aby tego uniknąć, warto wybrać smycz-szelki dla dziecka przeciw ucieczkom.

 

Powód 4: Zdrowie rodzica a szelki bezpieczeństwa dla dziecka

Szelki bezpieczeństwa dla dziecka oraz do nauki chodzenia są idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy mają problemy z kręgosłupem. Dzięki temu unikniesz nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Długotrwałe schylanie się do maluszka może szybko dać się we znaki. Szelki dla dziecka do nauki chodzenia umożliwiają regulację wysokości i dopasowanie do różnicy wieku między rodzicem a maluszkiem.

Poczucie komfortu dotyczy w tym przypadku zarówno opiekunów, jak i pociechy. Szelki bezpieczeństwa dla dziecka przeciw ucieczce sprawdzają się doskonale w przypadku kobiet w ciąży, po porodzie, starszych osób opiekujących się aktywnymi maluszkami. Dzięki temu możesz zmniejszyć ryzyko ucieczki dziecka. Warto zwrócić uwagę, że nie każdy ma odpowiednią kondycję i zdrowie fizyczne, aby dogonić pociechę.

 

KODY RABATOWE SMYK

 

Skąd biorą się wątpliwości, czy kupić szelki-smycz dla dziecka?

Szelki-smycz dla dziecka wzbudzają wiele kontrowersji wśród Polaków. Największe wątpliwości wśród rodziców powodują przede wszystkim potencjalne reakcje ludzi. Nawet na forach internetowych można spotkać się z bardzo negatywnymi komentarzami na ten temat od rodziców. Czego dotyczy krytyka?

Większość głosów skupia się przede wszystkim na nazwie gadżetu i porównuje szelki-smycz dla dziecka z akcesoriami dla psów. Powoli można zauważyć pogłębienie świadomości Polaków. Mimo to wciąż duża grupa rodziców rezygnuje z tego rozwiązania z powodu obaw przed krytyką. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze powinno być w tym przypadku bezpieczeństwo dziecka.

Pojawia się również wątpliwość dotycząca upadków. Szelki-smycz dla dziecka mają zapewniać bezpieczeństwo. Z kolei pojawiają się głosy, że silniejsze szarpnięcie powoduje upadek dziecka. Wyjaśnieniem są tu materiały wykorzystywane podczas produkcji tych gadżetów. Szelki bezpieczeństwa dla dziecka są wykonane z elastycznych materiałów, które pozwolą uniknąć takich sytuacji.

Z kolei szelki dla dziecka do nauki chodzenia są przede wszystkim delikatne dla ciała maluszka. Natomiast górna część jest zakończona sztywnym uchwytem umożliwiającym podtrzymywanie dziecka w odpowiedniej pozycji.

 

Strach przed krytyką? Rozwiązaniem plecak ze smyczą dla dziecka

Jeżeli obawiasz się krytyki osób trzecich na widok Twojego maluszka, możesz uniknąć negatywnych opinii bez rezygnacji z tego udogodnienia. Plecak ze smyczą dla dziecka to połączenie, które zapewnia bezpieczeństwo, a jednocześnie może nie wywoływać tak skrajnych emocji wśród obserwatorów. Plecaczek ze smyczą dla dziecka może być również świetnym dopełnieniem stylizacji maluszka.

Co ważne, plecaczek ze smyczą jest dopasowany idealnie do wzrostu i filigranowego ciałka maluszka. Dzięki temu nie musisz martwić się zbyt dużym obciążeniem maluszka. Możesz zostawić pusty plecaczek ze smyczą lub włożyć do niego ulubiony samochodzik, lalkę, misia czy też inną, ulubioną zabawkę malucha.

Popularne
Najnowsze