5 faktów – bujak elektryczny dla dziecka to zły czy dobry wybór?

5 faktów – bujak elektryczny dla dziecka to zły czy dobry wybór?

Bujak elektryczny dla dziecka to popularny temat w ostatnim czasie, który wzbudza wiele wątpliwości. Pojawiają się pytanie, czy jest to w ogóle dobry wybór, od kiedy można stosować leżaczek bujaczek elektryczny i wiele innych. W poniższym artykule rozwiewamy te wątpliwości. Sprawdź 5 faktów, które pomogą Ci wybrać bujak elektryczny dla dziecka!

Spis treści:

Bujak elektryczny dla dziecka – dobry czy zły wybór?

Bujak elektryczny dla dziecka cieszy się mieszaną opinią wśród rodziców. Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jaką tak naprawdę powinien pełnić ten produkt. Bujak elektryczny dla dziecka powinien przede wszystkim służyć pomocą rodzicom. Nie oznacza to jednak, że maluszek może spędzać w nim całe dnie. Kluczem jest tutaj rozsądek!

Jeżeli decydujesz się na elektryczny bujak dla dziecka, musisz pamiętać o kierowaniu się rozsądkiem i względami bezpieczeństwa. Nie każde urządzenie sprawdzi się w przypadku noworodków. Należy zwrócić uwagę na szereg różnych parametrów, które pomogą w wyborze odpowiedniego bujaka elektrycznego dla dziecka.

O czym należy pamiętać, by bujak elektryczny dla dziecka okazał się dobrym wyborem? Po pierwsze zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany produkt. Bujak elektryczny dla niemowlaka oraz starszych dzieci powinien posiadać wszelkie niezbędne atesty. Materiał musi również zapewniać odpowiednią stabilność. Dzięki temu bujak elektryczny dla dziecka nie przechyli się do przodu, co pozwoli ochronić maluszka przed niebezpieczeństwem.

Co ważne, powinieneś zwrócić uwagę, czy obicie jest ściągalne i łatwe do prania. To istotne, ponieważ warto zadbać o to, by przestrzeń wokół dziecka była czysta oraz nie przenosiła zarazków. Dodatkowo bujak elektryczny dla dziecka powinien być wykonany z przyjemnego w dotyku, wytrzymałego materiału. 

 

PROMOCJE DLA DZIECI

 

5 faktów – bujak elektryczny dla dziecka to dobry czy zły wybór?

Poniżej znajdziesz 5 faktów, które pomogą Ci zdecydować, czy bujak elektryczny dla dziecka to dobry wybór. Warto zwrócić uwagę, że ten produkt może wiązać się z wieloma zaletami, jeżeli jest stosowane rozsądnie. W innym przypadku pojawiają się pewne zagrożenia. Co warto wiedzieć na temat zalet, jakie oferuje bujak elektryczny dla dziecka? 

 

Fakt 1: Kąt pochylenia a bujak elektryczny dla dziecka 

Należy również zwrócić uwagę na kąt pochylenia, jaki ma konkretny bujak dla dziecka elektryczny. Jeżeli wynosi około 45 stopni, będzie bezpieczny dla maluszków. Z kolei większy kąt pochylenia, który wymusza pozycję siedzącą, będzie dobrym rozwiązaniem dla maluszków potrafiących już samodzielnie siedzieć. Taki bujak elektryczny dla dziecka może sprawdzić się w przypadku półrocznych pociech.

Jeżeli wybierzemy zły kąt pochylenia, mogą pojawić się problemy z napięciem mięśniowym, a także postawą maluszka. Dlatego należy zwrócić uwagę na tę kwestię.

Bujak dla dziecka elektryczny to produkt, wokół którego powstało wiele mitów. Większość z nich dotyczy kwestii nieprawidłowego ułożenia malucha. Jeżeli wybierzesz odpowiedni bujak dla dziecka elektryczny, unikniesz takich problemów. Dotyczy to przede wszystkim kwestii związanych z kątem pochylenia. Według zaleceń specjalistów, gdy wynosi on około 45 stopni, nie powinien wpłynąć negatywnie na maleńki kręgosłup.

 

bujak elektryczny dla dziecka

Źródło: Bee.pl, https://www.bee.pl/fisher-price-bg-fotelik-bujaczek-od-niemowlaka-do-przedszkolaka-cmr10-mattel_p1109082.html

 

Fakt 2: Bujak dla dziecka elektryczny a czas

Co ważne, bujak dla dziecka elektryczny należy traktować jako doraźną pomoc. Nie jest to miejsce, w którym maluch powinien spełniać całe dnie. Wielu rodziców podnosi fakt, że w takim urządzeniu dziecko nie angażuje swoich mięśni i nie ćwiczy. Jeżeli nie będziemy kładli maluszka do bujaka na całe dnie, wówczas można powiedzieć, że produkt ten jest bezpieczny.

Warto zwrócić uwagę, że tak naprawdę każda pozycja czy też noszenie na rękach może okazać się szkodliwe, kiedy maluch przebywa w takim ułożeniu zbyt długo. Dlatego tak ważny jest rozsądek. Lekarze wskazują, że nadużywanie bujaka dla dziecka elektrycznego może spowodować niezdrowe obciążenie kręgosłupa, a także negatywnie wpływać na postawę maluszka.

Według wielu fizjoterapetuów, bujaczek elektryczny dla niemowlaka powinien być stosowany nie dłużej niż 20 minut w ciągu dnia.

 

PROMOCJE ZABAWEK

 

Fakt 3: Od kiedy leżaczek bujaczek elektryczny dla niemowlaka będzie dobrym wyborem?

Jeżeli wybierasz dopiero leżaczek bujaczek elektryczny dla niemowlaka, powinieneś zwrócić uwagę na wiek maluszka. Nie można stosować tego rozwiązania od pierwszych dni życia dziecka. Według specjalistów, zalecany czas, od kiedy można stosować leżaczek bujaczek elektryczny dla niemowlaka, to ukończenie 3 miesiąca życia.

W innym przypadku mogą wystąpić niepożądane skutki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę także na wagę maluszka oraz informacje na temat wytrzymałości urządzenia. Leżaczek bujaczek elektryczny dla niemowlaka może okazać się w pewnym wieku zbyt słaby, by utrzymać dziecko. Jeżeli stelaż się złamie, dochodzi do sytuacji zagrażającej zdrowiu maluszka.

 

Fakt 4: Bujak elektryczny dla dziecka, czyli bezpieczne miejsce

Jeżeli musisz zająć się w domu innymi obowiązkami, bujak elektryczny dla dziecka może być bezpiecznym miejscem do położenia dziecka na chwilę. Dzięki temu rodzic ma szansę wykonać inne czynności, nie martwiąc się o ułożenie maluszka. Bujak elektryczny dla dziecka wyłożony przyjemnym w dotyku materiałem wpływa również na uspokojenie maluszka.

Bujak elektryczny dla dziecka może posiadać dodatkowe funkcje takie jak: pluszową karuzelkę. Dzięki temu będzie również świetnym miejscem do zabawy dla maluszka.

 

bujak elektryczny dla dziecka

Źródło: Ceneo.pl, https://www.ceneo.pl/68649030

Fakt 5: Bujaczki elektryczne dla dzieci a ich funkcje

Warto zwrócić uwagę, że bujaczki elektryczne dla dzieci posiadają wiele różnych funkcji, które pozwolą na komfort i bezpieczeństwo maluszka. Wśród nich pojawiają się między innymi: 

  • uspokajające melodie z możliwością kontrolowania głośności, 
  • moskitiera chroniąca przed ewentualnymi muszkami, 
  • kontrolowanie prędkości bujania, 
  • pasy bezpieczeństwa, 
  • timer, który pozwala na automatyczne wyłączenie bujania po określonym czasie.

 

PROMOCJE NA ZABAWKI

 

Podsumowanie: Bujaczek elektryczny – opinie

Bujaczki elektryczne dla dzieci mają różne opinie, które nierzadko są negatywne. Mówią przede wszystkim o nadmiernym obciążeniu kręgosłupa czy też rozwój wad postawy. Należy jednak zwrócić uwagę, że rodzice stosujący to rozwiązanie rozsądnie mogą spać spokojnie. Jeżeli bujaczek elektryczny dla dzieci nie jest stosowany bez przerw, nie zagraża bezpieczeństwu malucha.

Podkreślamy, że bujak elektryczny dla niemowlaka czy starszego dziecka musi spełniać określone wymagania. Ponadto zaleca się, aby maluszek nie przebywał w nim dłużej niż 20 minut dziennie. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na takie parametry jak: dopuszczalna waga, kąt pochylenia, wybierając elektryczny bujak dla dziecka.

Popularne
Najnowsze