Jaki prezent będzie odpowiedni dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia?

Jaki prezent będzie odpowiedni dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia?

Dzieci, które ukończyły 6. miesiąc życia coraz bardziej zaczynają interesować się otaczającym je światem. Idealnym prezentem dla maluchów w tym wieku będą zabawki edukacyjne. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Książeczki kontrastowe

Książeczki to klasyczny i sprawdzony pomysł na prezent. Dla bardzo małych dzieci warto wybierać książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój intelektualny i narząd wzroku. Dzieciom pomiędzy 1. a 2. rokiem życia możemy sprezentować już pierwsze bajki.

1) Książeczka kontrastowa „Co widzę?” CzuCzu

Znajdziesz tutaj: Książeczkę kontrastową "Co widzę" w Smyku

Książeczka kontrastowa „Co widzę?” dostosowana jest do sposobu percepcji małych dzieci. W pierwszym roku życia maluch postrzega świat inaczej niż dorośli. Ostrość jego wzroku jest słaba, dopiero z czasem poznaje kolory i kształty. Książeczka „Co widzę?” opiera się na prostych, kontrastowych ilustracjach - oglądanie dużych czarno-białych obrazków pozytywnie wpływa na rozwój wzroku, zdolność kojarzenia oraz pobudza wyobraźnię.

2) Książka „Bajki 5 minut przed snem. Kubuś i przyjaciele”

Znajdziesz tutaj: „Bajki 5 minut przed snem. Kubuś i przyjaciele” w Empiku

Zbiór opowiadań o ulubieńcu wszystkich dzieci - Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Przygody sympatycznego misia z pewnością zachwycą każdego malucha. Idealnie nadają się do czytania w podróży lub przed snem.

Maty edukacyjne

Mata edukacyjna interaktywna lub klasyczna pozytywnie wpływa na rozwój zmysłów malucha, kształtowanie prawidłowej postawy, ćwiczenie równowagi i koordynacji, uczy go również kontrolowania własnego ciała. Zakup ten warto jednak skonsultować z rodzicami, gdyż dziecko może mieć już kilka podobnych mat.

1) Interaktywna mata edukacyjna Lionelo PAULA

Znajdziesz tutaj: Interaktywna mata edukacyjna Lionelo PAULA w Allegro

Interaktywna mata PAULA firmy Lionelo pomaga dziecku poznawać świat za pomocą zmysłów wzroku i dotyku. Mata zaznajamia maluszka z kształtami i kolorami, wspomaga również rozwój jego koordynacji ruchowej oraz zdolności przestrzennych. Zastosowanie intensywnych, kontrastujących ze sobą kolorów stymuluje zmysł wzroku dziecka, rozwija jego wyobraźnię i wspomaga umiejętność koncentracji.

2) Mata edukacyjna Leśne Zwierzątka w Tipi Skip Hop

Znajdziesz tutaj: Mata edukacyjna Leśne Zwierzątka w Tipi Skip Hop w 4KidsPoint

Mata edukacyjna w kształcie Tipi, z wzorem przedstawiającym leśne zwierzątka to idealne miejsce do zabawy i relaksu dla najmłodszych. Połyskujący świetlik, żółw lusterko, niedźwiadek grzechotka z kolorowymi kuleczkami w środku oraz muzykalny szop pracz, który jest zarazem gryzaczkiem i gra melodyjkę “Twinkle Twinkle Little Star” pobudzą zmysły dziecka. Mata posiada mięciutką poduszeczkę Tummy Time – śpiącego misia, która pozwala maluszkowi ćwiczyć leżenie na brzuszku.

Drewniane klocki i zabawki 

Drewniane klocki i zabawki to świetny prezent dla dzieci poniżej 2. roku życia. Zabawki te są bardzo bezpieczne i trwałe, maluch będzie mógł cieszyć się nimi przez długi czas.

1) Drewniane klocki

Znajdziesz tutaj: Drewniane klocki w Allegro

Drewniane klocki to doskonała zabawka dla bardzo małych dzieci. Dzięki swojej formie i wielkości nie zagrażają ich zdrowiu, a jednocześnie pozwalają na rozwój zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności tworzenia pierwszych konstrukcji.

2) Drewniane owoce i warzywa do krojenia

Znajdziesz tutaj: Drewniane owoce i warzywa do krojenia w Allegro

Drewniane warzywa dla dzieci to prawdziwy hit. Zestaw jest idealny zarówno do zabawy, jak i nauki. Dziecko może kroić kolorowe owoce i warzywa własnym nożem, rozwijając kreatywność i zdolności manualne.

Szumiące maskotki

Szumiące maskotki to zabawka, która ucieszy nie tylko dziecko, ale też rodziców. Pluszaki wydają delikatne dźwięki, które wyciszają maluszka i pomagają mu zasnąć.

1) Szumiś Suzy Śpiąca Maskotka

Znajdziesz tutaj: Szumiś Suzy Śpiąca Maskotka w Allegro

Szumiś Suzy to urocza maskotka, która z pewnością stanie się pierwszą ulubioną zabawką maluszka. Szumisie pomagają też przy usypianiu dzieci - emitując przyjazny biały szum, przypominający dźwięki, które dzieci słyszały w brzuchu mamy. Dzięki temu maluszki szybko uspokajają się i zasypiają

2) Jeż z Bijącym Sercem Summer Infant

Znajdziesz tutaj: Jeż z Bijącym Sercem Summer Infant w Allegro

Wyjątkowa przytulanka imitującą bicie serca i delikatny oddech mamy. Mięciutki i pluszowy Jeż będzie idealnym towarzyszem dla noworodka, niemowlaka i starszych dzieci. Z przytulanką maluch będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo, a uspokajające dźwięki i wibracje błyskawicznie ukołyszą go do snu.

O czym pamiętać przy wyborze prezentu dla dzieci od 0-2 lat?

Prezenty dla noworodków i dzieci do 2 roku życia powinny przede wszystkim pochodzić ze sprawdzonych źródeł, a ponadto spełniać normy CE oraz EN71. Nie kupuj produktów niskiej jakości, gdyż wykonane są zwykle z kiepskich materiałów. Warto dostosować prezent do gustu i preferencji rodziców, dlatego jeśli ich nie znamy lepiej unikać zakupu smoczków, butelek, czy też ozdób do pokoju dziecięcego, gdyż po prostu mogą się nie spodobać. Lepiej również zrezygnować z maskotek. Mimo, że z pozoru mogą się wydawać idealnym prezentem nie sprawdzą się w przypadku niemowląt. Na pluszakach gromadzą się kurz, roztocza i bakterie, co jest niezdrowe dla bardzo małych dzieci, które wszystko wkładają do buzi. Z kolei nieco starsze maluchy posiadają zwykle ogromną ilość maskotek, kolejna nie jest więc im z pewnością potrzebna.

Popularne
Najnowsze