Lampka nocna do pokoju dziecka – nie tylko dekoracja, ale praktyczne akcesoria

Lampka nocna do pokoju dziecka – nie tylko dekoracja, ale praktyczne akcesoria

Przygotowania do narodzin pierwszego dziecka bywają trudne i często zapominamy o rzeczach, które okazują się niezbędne. Maluszki budzą się w nocy na karmienie lub przewijanie. W takiej sytuacji pomoże Ci lampka nocna do pokoju dziecka. Jaką wybrać? Co jeszcze przyda się podczas wstawania w środku nocy?

Spis treści:

Lampka nocna do pokoju dziecka – to ważne!

Kiedy przyszła mama przygotowuje się do opieki nad maluszkiem, może zapominać często o prostych i przydatnych rzeczach. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu przyjście na świat dziecka to zmiana otaczającego świata o 180 stopni. Na przygotowanie pokoju oraz wyprawki mamy 9 miesięcy. Wielu z nas może teraz pomyśleć, że to przecież dużo! Mamy prawie rok na zakup potrzebnych rzeczy. W praktyce okazuje się jednak, że pozostałe obowiązki nie znikają, a czas wydaje się kurczyć. Rodzice korzystają często z gotowych list niezbędnych rzeczy. Zdarza się, że brakuje na nich elementów, które mogłyby się wydawać oczywiste. Jednym z nich jest lampka nocna do pokoju dziecka. Dlaczego to tak ważne?

Lampki nocne do pokoju dziecka stanowią często dla rodziców element dekoracyjny, który powinien pasować przede wszystkim do aranżacji. Nie ma w tym nic złego, ale jednocześnie należy pamiętać o potrzebach przyszłych rodziców i preferencjach maluszka. Lampka nocna do pokoju dziecka okazuje się nierzadko ostatnią deską ratunku dla rodziców podczas pobudek, gdy do pomieszczenia nie dociera żadne światło. Należy również podkreślić, że klasyczne rozwiązania mogą być w tej sytuacji niewystarczające. Jakie kryteria powinna spełniać lampka nocna do pokoju dziecka? Mamy dla Was kilka ważnych wskazówek.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE DLA DZIECI

 

Jakie lampki nocne do pokoju dziecka?

Jedna z rzeczy, która potrafi naprawdę rozdrażnić niemowlę, to zbyt jasne światło. Dlaczego? Z pewnością przypominasz sobie niejedną sytuację, kiedy ktoś przerywa Ci sen poprzez zapalenie światła. W efekcie budzimy się zazwyczaj rozzłoszczeni, a z oczu mogą popłynąć nawet łzy. Teraz wyobraźmy sobie, jak może czuć się maluszek, który po 9 miesiącach przebywania w brzuszku mamy, pojawia się na świecie. Nie powinno nas dziwić, że małe oczka może podrażnić w takim przypadku zbyt jasne lub silne światło. Mimo że maluszek nie widzi wszystkiego, warto zadbać o komfortowe oświetlenie.

Dlatego lampki nocne do pokoju dziecka nie powinny być jasne i ostre. Jednocześnie należy przyjrzeć się również żarówkom zastosowanym w pozostałym oświetleniu. Na jakie lampki nocne do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę? Na podstawie powyższych informacji można wywnioskować, że światło powinno być ciepłe, niezbyt jasne i nie za mocne. Dlatego polecamy, aby przed zakupem zweryfikować moc żarówki. Nie może być większa niż 40 watów. Równie ważne są kolory. Należy stawiać na przytłumione, ciepłe światło.

Uwaga! Idealnym rozwiązaniem będą czerwone lub przygaszone pomarańczowe, bursztynowe światła. Dzięki nim możesz ochronić dziecko przed podrażnieniem oczu. Dodatkowo pomożesz również sobie. Te ciepłe kolory pobudzają maluszka w najmniejszym stopniu, co ułatwi mu zaśnięcie po nakarmieniu oraz przewinięciu.

 

W jakim miejscu powinna znajdować się lampka nocna do pokoju dziecka?

Ważną kwestią jest również lokalizacja. Lampka nocna do pokoju dziecka nie powinna znajdować się w przypadkowym miejscu. Należy zwrócić uwagę, by światło nie padało wprost na oczy niemowlaka. Dotyczy to zarówno lampki, jak i każdego innego oświetlenia w pomieszczeniu. Co ważne, te zalecenia obowiązują także w przypadku naturalnego światła, na przykład promieni słonecznych. Dlatego warto pomyśleć o zamontowaniu rolet lub żaluzji. Rodzice powinni zwrócić uwagę również na swoje potrzeby i funkcjonalność. Lampka nocna do pokoju dziecka przyda się między innymi przy przewijaku. To niewielkie urządzenie pozwoli Ci zadbać dokładnie o czystość i higienę maluszka podczas zmiany pieluchy.

Możesz również zostawić lampkę w miejscu oddalonym od łóżeczka, która pomoże Ci dotrzeć do maluszka w nocy. Pamiętaj jednak, by nie narażać dziecka na ciągły kontakt ze światłem.

 

Najlepsza lampa dziecięca nocna, czyli jaka?

Najlepsza lampa dziecięca nocna powinna być przede wszystkim dopasowane do wrażliwości maluszka. Dlatego należy skupić się na przytłumionym, ciepłym świetle – najlepiej czerwonym. Dopiero na drugim miejscu powinien znaleźć się design. W naszej bazie znajdziesz promocje na wiele atrakcyjnych produktów.

 

PROMOCJE ELEKTRONIKA

 

Lampa dziecięca nocna to produkt, który trudno zaklasyfikować do jednej kategorii. Dlatego też możesz znaleźć go w sekcji Elektronika, Dla mamy, Dom. Na jakie lampki nocne do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę?

Bez wątpienia lampka do pokoju dziecka w formie projektora gwiazd będzie doskonałym elementem dekoracyjnym. W tym przypadku mamy do czynienia z przytłumionym światłem, ale nie czerwonym. Tego typu lampki nocne sprawdzą się w przypadku starszych maluszków. Sprawdź promocje na lampki nocne do pokoju dziecka!

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA LAMPKĘ PROJEKTOR GWIAZD


Źródło: Allegro.pl, https://allegro.pl/oferta/lampka-nocna-dla-dziecka-swiecacy-ksiezyc-efekt-3d-8929426973

Doskonałym rozwiązaniem dla rodziców małych dzieci może być elektroniczna niania z lampką nocną od Motoroli. W tym przypadku mamy pewność, że sen przyjdzie łatwiej niż przy ostrym oświetleniu. Zawdzięczamy to ciepłemu, bursztynowemu światłu. Lampa dziecięca nocna z elektroniczną nianią to jedno z kompleksowych urządzeń stworzonych dla rodziców. 

 

SPRAWDŹ AKCESORIA DLA MAMY I DZIECKA

Źródło: Allegro.pl, https://archiwum.allegro.pl/oferta/motorola-mbp161-elektroniczna-niania-lampka-nocna-i7838243604.html

Lampka nocna do pokoju dziecka – i co jeszcze?

Lampka nocna do pokoju dziecka to bez wątpienia przydatny produkt, którego nie powinno zabraknąć. Należy jednak zwrócić również uwagę na inne akcesoria przydatne podczas nocnego przewijania oraz karmienia. Jednym z nich może być bez wątpienia duża piłka fitnessowa. Dzięki niej nie musisz podczas nocnego wstawania karmić dziecka na stojąco, by je kołysać. Bez wątpienia pomoże Ci odciążyć również kręgosłup. Rodzice polecają również podgrzewacz do chusteczek nawilżanych. Dzięki temu unikniesz płaczu dziecka podczas nocnej pielęgnacji i nieprzyjemnego chłodu. Nie zapominajmy również o wspomnianej już elektronicznej niani. To urządzenie pozwoli Ci uspokoić myśli, kiedy dziecko śpi w pokoju obok.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA ELEKTRONIKĘ

Popularne
Najnowsze