Pomysł na: prezent na 1 urodziny – sprawdź nasze propozycje!

Pomysł na: prezent na 1 urodziny – sprawdź nasze propozycje!

Prezent na 1 urodziny dla dziecka wydaje się czymś prostym do znalezienia, ale w rzeczywistości spędza sen z powiek wielu gościom zaproszonym na przyjęcie. Aby ułatwić sobie wybór, warto korzystać z inspiracji. Co kupić maluchowi? Na co zwrócić uwagę? Czy prezent na roczek dla dziewczynki musi różnić się od tego podarowanemu chłopcu? W poniższym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania. Znajdź idealny pomysł na prezent na roczek dzięki naszym wskazówkom!

 

Spis treści:

 

Prezent na 1 urodziny dla dziecka – czy wybór musi być trudny?

Pomysł na prezent na 1 urodziny dla dziecka bywa trudnym orzechem do zgryzienia. Maluch nie ma jeszcze żadnych zainteresowań, a tak huczne wydarzenie wydaje się ważniejsze dla rodziców niż małego solenizanta. Kiedy szukamy pomysłu na prezent, zazwyczaj spotkamy się z radami typu: dopasuj upominek do osobowości obdarowanej osoby, postaw na podarunek związany z pasją solenizanta. Niestety, te rady nie sprawdzą się w przypadku rocznego dziecka. Jak w takim razie wybrać idealny prezent na 1 urodziny? Jeżeli nie masz doświadczenia w kupowaniu prezentów takim maluchom, warto korzystać z inspiracji. Dzięki nim możesz trafić na idealny prezent dla 1-latka, oszczędzając przy tym sporo czasu.

Do dyspozycji masz również sklepy z akcesoriami i zabawkami dla maluchów, które oferują naprawdę wiele możliwości. Część z nich znajduje się w naszej bazie z promocjami. Jeżeli zależy Ci na oryginalnym prezencie na roczek w rozsądnej cenie, bez wątpienia warto skorzystać z okazji dostępnych na naszej stronie. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych rozwiązań, zastanówmy się wspólnie, co okaże się kluczowe podczas wyboru odpowiedniego podarunku z okazji 1 rocznicy urodzin.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE DLA DZIECI

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent na 1 urodziny?

Prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca powinien być przede wszystkim dopasowany do wieku dziecka. Zwróć uwagę, na jakim etapie rozwoju jest maluch w takim wieku. Dzięki temu dowiesz się, co może go zainteresować lub po prostu wybierzesz praktyczny prezent dla rocznego dziecka. Okres od 12 do 18 miesiąca życia to czas, kiedy dziecko intensywnie poznaje świat i zdobywa wiedzę empiryczną, czyli z doświadczenia. Maluch interesuje się wszystkim, co znajduje się wokół niego. Lubi dotykać, próbować i testować wytrzymałość. Stawia również pierwsze stabilne kroki, które dają mu jeszcze więcej możliwości na poznawanie tego, co dla niego nowe i niesamowite.

Na tym etapie rozpoczyna się intensywny rozwój ruchów precyzyjnych.

 • Dziecko uczy się chwytać różne przedmioty.
 • Wkrótce może opanować również umiejętność rzucania, dopasowywania elementów do małych otworów, rozróżniania kształtów.
 • Aż dochodzi do udanych prób układania klocków jeden na drugim.

 

Dziecko rozwija również swoje umiejętności społeczne, mowę. Zaczyna rozumieć to, co mówią do niego dorośli, oraz samo przekazuje komunikaty. 

 • Zaczyna wchodzić w interakcję z dorosłymi w celu uzyskania pomocy, rozpoznaje i pokazuje przedmioty w  kręgu jego zainteresowania, bawi się na zasadzie prób i błędów, 
 • Aż dochodzi do wyrażania prostych emocji i uczuć takich jak: empatia, odwzajemnienie przytulenia, 
 • Dziecko zaczyna również rozumieć słowo “nie”, jest w stanie zidentyfikować przedmiot na podstawie jego nazwy,
 • Wkrótce zacznie również wykonywać podstawowe polecenia, rozpoznawać części swojego ciała,
 • Okres od 12 do 18 miesiąca życia to również czas, kiedy dziecko wypowiada swoje pierwsze słowa, następnie uczy się posługiwać kolejnymi słowami, aż uczy się używać dłuższych określeń i mówić.

 

Jaki prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki?

Informacje na temat etapu rozwoju, na jakim znajduje się dziecko, okazują się najistotniejsze w poszukiwaniu w odpowiedzi na pytanie, jaki prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki będzie najlepszym wyborem. Na podstawie zdobytej wiedzy można stwierdzić, że strzałem w dziesiątkę mogą okazać się:

 • zabawki edukacyjne – uczące rozpoznawania kształtów, pobudzające wyobraźnię, uczące kolorów, części ciała, rozwijające umiejętności sensoryczne. 
 • zabawki interaktywne – stymulujące poszczególne zmysły: wzrok, słuch, dotyk, przez co dziecko uczy się również wykonywania różnych czynności oraz zaczyna rozumieć związek przyczynowo-skutkowy (jeżeli naciśnie na uszko misia, ten zacznie śpiewać).
 • zabawki rozwijające małą motorykę – drewniane klocki w różnych kolorach, trójwymiarowe puzzle z elementami o różnych kształtach.
 • akcesoria wspierające rozwój ruchowy – pchacz dla dziecka, rowerek do odpychania za pomocą nóżek, skoczek.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA ZABAWKI DLA DZIECI

 

Uwaga! Między 12 a 24 miesiącem życia można zauważyć największe zmiany w rozwoju dziecka. Dlatego też warto, by prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca motywował dziecko do poszerzenia horyzontów i poznawania świata.

 

Prezent dla 1-latka – postaw na bezpieczeństwo!

Pomysł na prezent na roczek może przyjść sam, kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, czego potrzebuje dziecko w tym wieku. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie każda zabawka, przedmiot lub ubranka mogą być odpowiednie dla malucha. Zwróć szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie lub opisie prezentu dla 1-latka?

 • Oznaczenie wiekowe – każda zabawka dla dziecka musi mieć podany potencjalny wiek użytkownika. Jeżeli chodzi o praktyczny prezent dla rocznego dziecka, powinno znaleźć się oznaczenie: 12 m+, 0+ lub podobne. Należy zwracać uwagę również na zakazy, czyli przykładowo “Nieodpowiednie dla dziecka poniżej 3 roku życia”.
 • Dane producenta – każda zabawka powinna mieć również podane w widocznym miejscu najważniejsze dane producenta pozwalające na identyfikację,
 • znaki CE – dla zabawek wyprodukowanych na terenie UE,
 • znak EN71 – zgodność z europejskim prawem i normą zabawkową lub EN71-1 odpowiadający za zgodność pod względem jakości fizycznej i mechanicznej dla dzieci do 14 miesiąca życia,
 • znak GOTS – certyfikat dla produktu wykonanego z naturalnych surowców i tekstyliów,
 • Instytut Matki i Dziecka – produkt przebadany przez zespół ekspertów z pozytywną opinią Instytutu.

 

Pamiętaj! Zwróć również szczególną uwagę na materiał, z jakiego został wykonany prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki. Nie powinien zawierać ftalanów i innych szkodliwych związków.

 

O pomysł na prezent na roczek warto zapytać rodziców

Jeżeli nie masz pewności, jaki prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki będzie odpowiedni, zapytaj o zdanie rodziców dziecka. Nie powinieneś bać się pytań. Rodzice znają najlepiej malucha i jego możliwości. Dzięki temu możesz uniknąć nietrafionego prezentu. Dodatkowo pomogą Ci wybrać podarunek, którego dziecko nie ma. Warto również skonsultować pomysł z innymi gośćmi, by prezenty się nie powielały. Bardzo często rodzice decydują się również na sporządzenie listy prezentów. Zapytaj, czy takową posiadają.

 

Prezent na roczek dla dziewczynki

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, co na roczek dla dziewczynki będzie trafionym pomysłem, musisz wiedzieć, że w tym wieku dzieci nie odczuwają jeszcze różnicy między tym co chłopięce i dziewczęce. Dlatego też kolory nie mają dla nich zbyt dużego znaczenia. Mogą być jednak kluczowe dla rodziców, a tym samym mimo to warto zwracać na nie uwagę. Jak wspomnieliśmy, doskonałym pomysłem mogą być zabawki rozwijające dziecko. Warto jednak zwrócić uwagę, że klasyka również może sprawdzić się doskonale.

Ubranka dla dzieci to zawsze trafiony pomysł, jeżeli tylko znasz rozmiar malucha, do którego wybierasz się na urodziny. Możesz postawić również na większe rozmiary dziecięce i podarować prezent na roczek dla dziewczynki z myślą o przyszłości. W przypadku dziewczynek sprawdzą się z pewnością eleganckie, tiulowe spódniczki, sukienki. Można również zastanowić się nad zakupem ubranek z podobizną bohaterów bajek.

 

Co na roczek dla dziewczynki będzie najlepszym pomysłem?

Zabawki interaktywne Smyk – Smyk to jeden z najpopularniejszych sklepów, w którym można znaleźć szereg zabawek, dzięki którym dziewczynka będzie mogła pogłębić swoje umiejętności.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA ZABAWKI SMYK

 

Wśród doskonałych pomysłów na prezent na roczek dla dziewczynki znajdują się:

 • Misie z różnymi poziomami nauki – również w wersji dziewczęcej – które uczą dziecko nazw części ciała, alfabetu, a także motywują za pomocą przyjemnej melodii do wokalizacji,

Źródło: Smyk, https://www.smyk.com/p/fisher-price-siostrzyczka-szczeniaczka-poziomy-nauki-zabawka-interaktywna-i6210545

Prezent na 1 urodziny

 • Mikrofon malucha z możliwością nagrywania śpiewu dziecka,
 • Wesoły aparat fotograficzny dla malucha, który umożliwi naśladowanie zachowania dorosłych podczas robienia zdjęć,
 • Piramida jednorożec w różowych i fioletowych kolorach wpływająca na rozwój umiejętności sensorycznych dziecka oraz małej motoryki.

 

Zabawka edukacyjna dla dziewczynki nie musi różnić się niczym od tej dla chłopców. Zdarza się jednak, że kolorystyka zabawek skłania gości do kategoryzowania. Pamiętajmy jednak, że dla dziecka nie ma ona zbyt dużego znaczenia.

 

 • Pluszowe klocki edukacyjne z literkami, nazwami przedmiotów w języku angielskim, liczbami,

Źródło: Smyk, https://www.smyk.com/p/smiki-klocki-pluszowe-i6097608

prezent na roczek

 • Robot kuchenny, który pozwoli dziecku naśladować czynności wykonywane przez dorosłych z możliwością nauki nazw i kolorów składników, liczb od 1 do 10 po polsku i angielsku, zabawka ma wiele różnych funkcji dostosowanych do różnych etapów rozwoju dziecka.

 

Zestaw Playmobil dla dziewczynek, na przykład wróżki, zamek, dom – dzięki nim dziecko może pobudzić swoją wyobraźnię. Kiedy dziecko skończy 12 miesiąc życia, zaczyna samo inicjować chęć do zabawy. Ta zabawka umożliwia tworzenie różnych scenariuszy.

Źródło: Smyk, https://www.smyk.com/p/playmobil-everdreamerz-rosalee-70385-i6628322

Prezent na roczek dla dziewczynki

 

Prezent na roczek dla chłopca

Kiedy kupujesz prezent na roczek dla chłopca, musisz pamiętać, że dziecko w tym wieku jest odkrywcą. Chce zdobywać świat. Uczyć się nowych rzeczy. Wkrótce będzie chciało stawać się coraz bardziej niezależne, a najlepszą zabawą dla niego będzie naśladowanie zachowań dorosłych. Dlatego też świetnie sprawdzą się również w przypadku chłopców gry i zabawki edukacyjne. Ubranka również nie będą gorszym pomysłem niż w sytuacji, gdy szukamy prezentu dla dziewczynki. 

 

SPRAWDŹ PROMOCJE 5-10-15

 

Pamiętaj! Kiedy dziecko kończy roczek, należy szukać prezentu od 12 miesiąca wzwyż. Maluch rozwija się bardzo szybko i warto stawiać na podarunki, które nieco wybiegają w przyszłość.

 

Co na roczek dla chłopca będzie najlepszym pomysłem?

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA ZABAWKI DLA DZIECI

 

Zabawki edukacyjne na roczek dla chłopca są dostępne między innymi w sklepie Smyk. Wśród nich znajdują się zarówno te uznawane powszechnie za chłopięce, jak i neutralne. Oto kilka przykładów, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę:

 • Stolik aktywności dla dzieci wyposażony w wiele funkcji aktywizujących, na przykład zabawne melodyjki i piosenki, słowa do powtarzania, lusterko czy też liczydło.
 • Klocki o różnych kształtach i kolorach, które należy umieścić w otworach o danym kształcie. 

Źródło: Smyk, https://www.smyk.com/p/fisher-price-pierwsze-klocki-malucha-10-elementow-i6116454

prezent na roczek dla chłopca

 • Pozioma piramidka z klockami w różnych kolorach, kształtach i wielkościach. Uczy liczyć dziecko do 10. 

 

Zabawki interaktywne Smyk dla chłopców pomagają rozwijać wyobraźnię, skupić się dziecku na zabawie, a także rozwijać koordynację wzrokowo-słuchową.
 

 • Farma z traktorem i przyczepą z możliwością uruchomienia melodii, funkcją nagradzania po poprawnym umieszczeniu zwierzątek w przyczepie czy też opcją włączania świateł i odgłosu klaksonu.
 • Warsztat samochodowy, który jest bezpieczny do zabawy dla dziecka, rozwija umiejętności motoryczne, uczy postrzegania przyczynowo-skutkowego, pobudza fantazje do odgrywania różnych ról.

Źródło: Smyk, https://www.smyk.com/p/vtech-tut-tut-autka-warsztat-samochodowy-i6543844

TOP 3 – praktyczny prezent dla rocznego dziecka

1. Pchacze, chodziki i skoczki będą zawsze dobrym rozwiązaniem dla dziecka, które uczy się chodzić. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca, to będzie zawsze dobrym pomysłem. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na wytrzymałość, materiał zabawki, a także certyfikaty.

 

2. Ubranka na roczek to doskonały pomysł na prezent. Dzieci szybko rosną, a wydatek związany z zakupem nowej garderoby dla dziecka może być dużym obciążeniem dla rodziców. Dlatego też z pewnością ucieszą się z tego typu prezentów.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA UBRANIA DLA DZIECI

 

3. Zabawki uczące codziennych czynności, na przykład sprzątania. Przykładem może być kolorowy, zabawkowy odkurzacz do wciągania porozrzucanych piłek.

 

TOP 3 – oryginalny prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki

Warto również pomyśleć nad tym, czym może się wyróżnić prezent na roczek. Nie ma wątpliwości, że dziecko niewiele pamięta z tego wydarzenia w swoim życiu. Dlatego dobrym pomysłem może być zadbanie o zachowanie wspomnień z pierwszego roku życia lub upamiętnienie wspólnie spędzonych chwil w przypadku chrzestnych, rówieśników czy po prostu najbliższych osób. 

 

1. Personalizowane pudełko wspomnień sprawdzi się zarówno jako podarunek dla dziewczynki, jak i prezent dla chłopca. 1 rok życia to wyjątkowy okres, który obfituje w pierwsze doświadczenia dziecka, na przykład: pierwszy ząbek, pierwszy krok, pierwsza przespana noc.

 

2. Fotoksiążka ze wspomnieniami, które warto pielęgnować, to również doskonały pomysł na prezent dla 1 latka. Być może teraz nie będzie tak atrakcyjny, ale w przyszłości z pewnością uraduje jego serce.

 

3. Personalizowane gadżety jako oryginalny upominek dla chłopca i prezent dla dziewczynki. 1 rok i przyjęcie z tej okazji są ważnym wydarzeniem dla bliskich i samego dziecka – choć nieświadomego – również. Dlatego dobrym pomysłem może być pamiątkowa statuetka dla malucha, skarbonka na spełnienie pierwszego marzenia.

Popularne
Najnowsze