Pomysł na: prezenty na urodziny dla dziecka – sprawdź najlepsze propozycje!

Pomysł na: prezenty na urodziny dla dziecka – sprawdź najlepsze propozycje!

Prezenty na urodziny dla dziecka mogą wywołać dużo radości. Aby tak się stało, warto zastanowić się, co zadowoli malucha lub starszaka. Czy istnieje jeden uniwersalny pomysł na prezent? Na co zwrócić uwagę? Gdzie znaleźć prezenty na urodziny dla dzieci w atrakcyjnych cenach? Odpowiedź na każde z tych pytań znajdziesz w naszym artykule!

Spis treści:

Prezenty na urodziny dla dziecka

Prezenty na urodziny dla dziecka mogą przysporzyć wielu problemów. Kiedy przychodzi do wyboru odpowiedniego upominku, w głowie pojawia się pustka. Ważne, aby w takich sytuacjach nie panikować i nie decydować się na zakup czegokolwiek. To prosta droga do rozczarowania nie tyle dziecka, co nas samych. Każdy z nas chce podarować dziecku jak najlepszy upominek. Niepewność, czy niespodzianka zadowoli malucha czy starszaka, może popsuć nam całą radość i zabawę w tym wyjątkowym dniu dla każdego. Dlatego przed podjęciem decyzji warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z dostępnymi możliwościami oraz poradami dotyczącymi tego, czym kierować się podczas zakupów. Pamiętaj, że prezent jest istotny dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych. W końcu… Wszyscy lubimy podarunki od bliskich niezależnie od tego, ile mamy lat.

Jakie prezenty na urodziny dla dziecka będą dobrym pomysłem? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję. 

 

SPRAWDŹ PROMOCJE DLA DZIECI

 

Jakie prezenty na urodziny dla dzieci warto wybrać?

Prezenty na urodziny dla dzieci powinny mieć przede wszystkim sens. Nie muszą być koniecznie praktyczne i funkcjonalne, ponieważ dla najmłodszych nie będzie miało to w ogóle znaczenia. Nastolatkowie stawiają z kolei bardziej na trendy niż kwestie przydatności. Dlatego też warto stawiać na prezenty urodzinowe dla dzieci, które po prostu nawiążą do ich zainteresowań lub pragnień. Dzięki takiemu podarunkowi dasz znać dziecku, że nie tylko pamiętasz o dniu jego urodzin, ale również dobrze je znasz. Wbrew pozorom jest to istotne zarówno dla maluchów, jak i nastolatków czy starszaków. Przed ostatecznym wyborem warto zapytać również rodziców, czy planują zakup większego prezentu na urodziny dla dziecka. Zdarza się, że najlepszym pomysłem na prezenty na urodziny dla dzieci jest po prostu złożenie się na coś, co na co dzień wydaje się nieosiągalne dla solenizanta.

Pamiętaj, że mniejsze dzieci dopiero rozwijają swoje umiejętności. W tym przypadku warto zapewnić im okazję do spróbowania czegoś nowego lub pogłębienie tych już osiągniętych zdolności. W tym przypadku stawianie na zainteresowania może być nieco mylące. Sprawdzi się jednak, kiedy maluch ma swoją ulubioną bajkę. Wtedy można postawić na prezenty na urodziny dla dzieci z motywem bohatera.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent urodzinowy dla dziecka?

Prezent urodzinowy dla dziecka należy dopasować przede wszystkim do malucha. Odpowiedz sobie na pytanie, jakie określenie najlepiej go opisuje. Zwróć uwagę na temperament i zdolność skupienia. Nie każdy maluch będzie w stanie czerpać radość z prezentów wymagających spokoju, dłuższego zainteresowania. Pamiętaj również, aby dopasować prezent urodzinowy dla dziecka do etapu jego rozwoju lub tego, który nadejdzie niebawem. Jeżeli wybierasz upominek dla starszaka, warto nawiązać do tego, że jest to ważny etap w jego życiu, podczas którego uczy się odpowiedzialności i zdobywa nowe, ważne umiejętności. Warto wspierać dziecko w rozwoju poprzez gry edukacyjne, książki czy też inne przedmioty, które pomogą odnaleźć się w nieco nowej rzeczywistości.

Nastolatkowie mają już zazwyczaj wyraźnie określone potrzeby i pragnienia. Dlatego warto po prostu zapytać, co chcieliby otrzymać. Możesz również samodzielnie zdefiniować to, co może mu się przydać na podstawie obserwacji. Jeżeli masz już pomysł na prezent urodzinowy dla dziecka, ale kosztuje on zbyt wiele, warto przejrzeć dostępne promocje na elektronikę, zabawki, ubrania lub inne kategorie.

 

Oryginalny prezent dla dzieci na urodziny

Prezent dla dzieci na urodziny nie musi być oczywisty. Jeżeli chcesz, aby zapamiętało Twój podarunek, warto postawić na oryginalność. Jednocześnie należy podkreślić, że nie chodzi tu do końca o dziwne prezenty, wyszukane. Świetny rozwiązaniem mogą okazać się spersonalizowane upominki zarówno dla najmłodszych, jak i nastolatków. Możesz kupi na prezent dla dzieci na urodziny album ze zdjęciami z różnych etapów jego życia. Dobrym rozwiązaniem mogą być portrety, gadżety z imieniem lub wizerunkiem malucha, a nawet dla dziewczynek biżuteria z grawerem. Atrakcyjne oferty znajdziesz na stronie promocje Empik Foto.

 

Praktyczne prezenty na urodziny dla dziecka

Praktyczne prezenty na urodziny dla dziecka to świetne rozwiązanie, ale należy uważać przy jego wyborze. Zwróć uwagę, aby upominek sprawdził się w przypadku osoby obdarowanej, a nie rodzica. Tu czasami można się zagubić i kupić maluchowi, starszakowi, a nawet nastolatkowi zupełnie nieadekwatny prezent. Dlatego też weź pod uwagę przede wszystkim to, dla kogo kupujesz prezent. Praktyczny może okazać się:

 • jeździk dla młodszych dzieci,
 • rower dla starszych,
 • telefon lub laptop dla nastolatków.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA ZABAWKI I GRY DLA DZIECI

 

Prezenty dla 3 latka na urodziny i młodszych dzieci

Pierwszą grupą dzieci, dla jakiej podamy propozycje, są te w wieku od 1 do 3 lat. Ten okres życia maluchów stoi pod znakiem dynamicznego rozwoju. Dlatego też warto postawić na zabawki i gry, które pozwolą pogłębić nowe umiejętności. 

 • Propozycje dla najmłodszych znajdziesz w artykule: prezent na 1 urodziny.
 • Dla 2 latka świetnym rozwiązaniem mogą być drewniane zabawki, pierwszy rowerek do odpychania nóżkami, proste układanki czy nawet klocki

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA JEŹDZIK DLA DZIECKA

jeździk na urodziny dla dziecka
Źródło: ABC Fitness, https://www.abcfitness.pl/dla-dzieci-c2/pojazdy-c154/pchacze-i-jezdziki-c4/jezdzik-dreamcar-pomaranczowy-p563

 

 • Prezenty dla 3 latka mogą być już bardziej wymagające. Doskonałym rozwiązaniem będą aktywizujące zabawki, na przykład skoczki, pojazdy, puzzle z większymi elementami czy książeczki z atrakcyjnymi obrazkami.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA DREWNANIE ZABAWKI W SMYKU

Źródło: Smyk.pl, https://www.smyk.com/promocje/zabawki/drewniane.html

 

Prezenty na urodziny dla dzieci 4-6 lat

Dzieci w wieku od 4 do 6 lat rozpoczynają często swoją przygodę z przedszkolem i zerówką. Zaczynają zacieśniać więzi z rówieśnikami. Wpływa to na chęć posiadania przedmiotów, które są w centrum zainteresowania ich grupy wiekowej.

 • Prezenty na urodziny dla dzieci w tym wieku mogą odnosić się do ulubionych postaci z bajek, marzeń. Bardzo często padają pierwsze stwierdzenia: jak będę duży/-a, to zostanę policjantem/policjantką, lekarzem/lekarką, fryzjerką/fryzjerem.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA GŁOWĘ DO STYLIZACJI WŁOSÓW – ELZA

 

Źródło: Allegro.pl, https://allegro.pl/oferta/kraina-lodu-glowa-do-stylizacji-wlosow-elsa-frozen-9250847342

 

 • Świetnym rozwiązaniem mogą być również bardziej angażujące książeczki dla dzieci, zabawki takie jak: stolik warsztatowy, drewniana kuchnia, bardziej zaawansowane gry dla dzieci.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA STOLIK WARSZTATOWY JANOD

 

Źródło: Coocoo.pl, https://www.coocoo.pl/product-pol-26489-Stolik-warsztatowy-z-40-akcesoriami-duzy-Brico-Kids-Janod.html

 

Pomysł na prezent dla 7 latka i starszych dzieci

Prezent dla 7 latka będzie się nieco różnił od tego dla 10 latka, ponieważ wciąż zachodzą zmiany w rozwoju dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę, że część umiejętności pozostanie już na tym samym etapie lub wkrótce zostanie opanowana w satysfakcjonujący sposób. Dlatego można połączyć te dzieci w jedną grupę wiekową. 

 

 • Co kupić na prezent dla 7 latki lub 7 latka? W tym przypadku warto postawić na produkty, które ułatwią wejście do etapu szkolnego, na przykład: plecaki, piórniki, portfele, ubrania, książki do czytania czy też gry o charakterze edukacyjnym. Prezent dla 7 latka na urodziny nie powinien być zbyt wymagający, ale motywować do dalszego rozwoju i działania.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA MARKOWE UBRANIA DLA DZIECI

 

 • Prezent dla 8 latka i 9 latka może być już nieco bardziej angażujący. Pierwsze lektury, elektryczne samochody, gadżety ze sklepów z elektroniką czy też telefon mogą być doskonałym rozwiązaniem.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA ELEKTRONIKE!

 

 • Dziecko w wieku 10 lat ma już sprecyzowane pragnienia i pierwsze zainteresowania. Dlatego też to do nich warto nawiązać podczas wyboru prezentu. Dobrym rozwiązaniem mogą być hulajnogi, rowery, pierwszy laptop czy też telefon.
Popularne
Najnowsze