TOP 5 wózki spacerowe – ranking

TOP 5 wózki spacerowe – ranking

Wózki spacerowe charakteryzują się przede wszystkim lekkością. Sprawdzi się doskonale dla często podróżujących rodziców, którzy cenią sobie mobilność, funkcjonalność oraz szybkość składania i rozkładania. Jeżeli zależy Ci na wygodnym i solidnym rozwiązaniu, odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą być wózki spacerowe. Ranking pomoże Ci wybrać najlepszy model z dostępnych na rynku. Sprawdź TOP 5 spacerówek!

 

Spis treści:

 

Wózki spacerowe – ranking najlepszych modeli

Wózki spacerowe, czyli popularne spacerówki, to rozwiązanie, które zapewni wygodę nie tylko Tobie, ale również maluchowi. Pamiętaj, że dziecko jest głównym użytkownikiem. Dlatego też warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego potrzeby i predyspozycje do korzystania ze spacerówki. W tym momencie może pojawić się pytanie, czy to oznacza, że nie w przypadku każdego dziecka sprawdzą się wózki spacerowe? Ranking obejmuje zestawienie najlepszych propozycji. Musisz jednak pamiętać, że maluch powinien nieco podrosnąć, by móc zyskać całkowity komfort podczas podróży spacerówką. To właśnie jeden z czynników, który kryje się pod stwierdzeniem “predyspozycje”.

Co ważne, ranking wózków spacerowych obejmuje zestawienie pięciu rozwiązań polecanych przez rodziców małych dzieci. Należy jednak podkreślić, że są one ułożone losowo, a to, które z nich okaże się najlepsze w Twoim przypadku, zależy od wielu czynników. Sprawdź, jaki wózek spacerowy wybrać i na co warto zwrócić uwagę!

 

Jaki wózek spacerowy wybrać?

Wózki spacerowe dla dzieci różnią się pod kilkoma względami. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla malucha, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na miejsce użytkowania. Wózki dziecięce spacerowe, które sprawdzą się doskonale na trasach miejskich, mogą okazać się niezbyt dobrym wyborem w przypadku leśnych ścieżek.

 • Miejsce użytkowania: W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby wózki spacerowe dla dzieci miały odpowiednie koła. Bardzo małe kółka będą dobrym wyborem na proste, niewymagające trasy. Jeżeli spacerujesz z dzieckiem wyłącznie po idealnym, płaskim podłożu, nie powinny pojawić się żadne problemy. Inaczej będzie jednak w przypadku leśnych lub kamienistych ścieżek. W takim przypadku należy postawić na większe koła, najlepiej pompowane.
   
 • Rozkładanie wózka spacerowego: Musisz wziąć pod uwagę również wiek dziecka oraz jego stabilność. W takiej sytuacji istotnymi funkcjami może być możliwość rozkładania oparcia, by dziecko mogło przespać się podczas spaceru.
   
 • Regulacja podnóżka: Jeżeli maluch jest starszy, warto zwrócić również uwagę na możliwość regulacji podnóżka. Dzięki temu unikniesz problemu zwisających nóżek dziecka. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria takie jak: specjalna osłona przed słońcem i deszczem czy też śpiworek.
   
 • Waga: Kolejnym parametrem jest waga. Lekki wózek spacerowy ułatwi Ci codzienne spacery czy podróże z dzieckiem. Docenisz to podczas przenoszenia wózka, a także składania i rozkładania. Wózek dziecięcy spacerowy nie powinien ważyć więcej niż 8 kg.
   
 • Składanie: Wózek dziecięcy spacerowy powinien być przede wszystkim wygodny, a mechanizm składania nieskomplikowany. Zdarza się, że rodzice są zmuszeni pakować wózek do samochodu ze śpiącym dzieckiem na ręku. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten parametr jeszcze przed zakupem konkretnego modelu.
   
 • Łatwość prowadzenia: Lekki wózek spacerowy to nie wszystko. Oprócz tego musisz również zadbać o to, by pojazd był łatwy w prowadzeniu. Nie zawsze istnieje możliwość kierowania za pomocą dwóch rąk. Dlatego warto wypróbować wózki dziecięce spacerowe pod kątem skręcania kół i stabilności przy kierowaniu jedną ręką.

 

Więcej informacji na temat tego, jaki wózek będzie najlepszy, sprawdzisz w artykule: Najlepsze wózki dziecięce.

 

Dlaczego warto wybrać wózki spacerowe dla dzieci?

Jeżeli zwrócisz uwagę na wszystkie powyższe czynniki, jesteś na dobrej drodze, by wybrać najlesze wózki spacerowe dla dzieci. Nie masz pewności, że to rozwiązanie będzie odpowiednie dla malucha? Oto kilka korzyści, jakie zyskasz, wybierając wózek spacerowy. Lekki i kompaktowy pojazd sprawdzi się doskonale podczas podróży. Bez problemu spakujesz wózek dziecięcy spacerowy do bagażnika, nawet jeśli znajdują się w nim już inne bagaże. Dodatkowo to rozwiązanie sprawdzi się doskonale, kiedy często pojawia się na Twojej trasie spacerowej konieczność przenoszenia lub delikatnego uniesienia wózka.

Dodatkowo wózki spacerowe dla dzieci zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo podczas przechadzek. Większość z nich jest wyposażona w solidne pasy, które pozwolą utrzymać dziecko w odpowiedniej pozycji nawet podczas ostrego hamowania. Ponadto wózek dziecięcy spacerowy od najlepszych producentów mają mocne hamulce, dzięki którym zawsze uda Ci się zareagować w porę. Warto również zwrócić uwagę na cenę. Wózki spacerowe są zazwyczaj tańsze niż głębokie gondole. Wiele zależy jednak od cennika producenta. Tanie wózki spacerowe można upolować podczas promocji.

Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, sprawdź promocje na wózki dziecięce w naszej bazie!

 

Top 5 wózki spacerowe – ranking

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę, sprawdź jaki wózek spacerowy może okazać się dla Ciebie najlepszy. Poniższe zestawienie zawiera 5 propozycji. Wśród nich znajdziesz modele od konkretnych producentów, dostępne w określonych sklepach lub po prostu typy wózków dziecięcych spacerowych, które są warte uwagi. Kolejność nie ma tutaj zbyt dużego znaczenia. Zestawienie jest wskazówką pozwalającą wybrać najkorzystniejsze wózki spacerowe. Ranking pomoże Ci rozwiać ewentualne wątpliwości.

 

TOP 1 Wózki spacerowe parasolki

Wózki spacerowe parasolki to numer 1 na naszej liście ze względu na lekkość oraz komfort podczas składania i rozkładania. To rozwiązanie pomoże Ci uniknąć problemów z pakowaniem sprzętu z dzieckiem na rękach. Wózek spacerowy typu parasolka charakteryzuje się wyróżnia się wyglądem. Po złożeniu przypomina kształtem niewielki parasol. Dzięki temu zapewnia wygodne przewożenie oraz przechowywanie. Wózek spacerowy składany jedną ręką to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy często muszą liczyć wyłącznie na siebie. Poniżej znajdziesz grafikę obrazującą wózki spacerowe – parasolka. Dodatkowo możesz zajrzeć do dostępnych promocji. 

 

SPRAWDŹ PROMOCJE WÓZKÓW DZIECIĘCYCH

Źródło: Allegro, https://allegro.pl/oferta/lekki-wozek-spacerowy-kinderkraft-lite-up-rozowy-9189567720

 

TOP 2 Wózek spacerowy – pompowane koła

Jeżeli szukasz rozwiązania, które sprawdzi się na leśnych ścieżkach, dobrym pomysłem może być również wózek spacerowy. Pompowane koła zagwarantują odpowiednią amortyzację oraz pozwolą Ci uniknąć ewentualnych uszkodzeń. Jednocześnie zwróć uwagę, aby opony były większe. Poniżej znajdziesz również rabaty na wózek spacerowy – pompowane koła.

 

TOP 3: Wózek spacerowy Cybex

Wózek spacerowy Cybex to jeden z produktów dopasowanych idealnie do potrzeb rodziców. Dzięki nim zyskasz gwarancję komfortu. W pojazdach dziecięcych tej firmy znajdziesz solidne, wytrzymałe rozwiązania. Cybex wózek spacerowy może mieć koła piankowo-gumowe lub żelowe, które zapewniają ochronę przed uszkodzeniami, a także odpowiednią amortyzację. Co ważne, wózki spacerowe Cybex są dostosowane do dzieci ważących nawet do 17 kg.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA WÓZKI SPACEROWE CYBEX

 

Źródło: Empik, https://www.empik.com/dziecko/promocja/cybex

 

TOP 4: Wózki spacerowe Smyk

Dlaczego wózki spacerowe Smyk znalazły się na naszej liście? Powodów jest kilka. Jeden z nich to przede wszystkim szeroki wybór produktów od najlepszych producentów na rynku. Wśród nich znajdziesz również wózek spacerowy. Smyk oferuje również wiele dodatków, które ułatwią Ci spacerowanie z dzieckiem w różnych warunkach pogodowych. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku wszystko, co niezbędne, by mogło z Tobą komfortowo spacerować, oferta Smyk wózek spacerowy, będzie doskonałym wyborem. 

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA WÓZKI SPACEROWE SMYK

 

TOP 5: Wózek spacerowy Kinderkraft

Wózek spacerowy Kinderkraft wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą funkcjonalnością oraz designem. Bez wątpienia można nazwać go jedną z najładniejszych spacerówek na rynku. Wózek spacerowy Kinderkraft charakteryzuje się również łatwy składaniem oraz wysokim oparciem, co wpływa na komfort zarówno dziecka, jak i rodziców.

 

SPRAWDŹ PROMOCJE NA WÓZEK SPACEROWY KINDERKRAFT

Źródło: Allegro, https://allegro.pl/oferta/lekki-wozek-spacerowy-kinderkraft-lite-up-rozowy-9189567720

 

Popularne
Najnowsze